Nurofen Rapid Minicaps 400 mg mäkké kapsuly 30 ks

Kód: 5900627120158-91135
Novinka
Neohodnotené Podrobnosti hodnotenia
9,28 € / ks Jednotková cena: 0,31 € / 1 ks
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
7.10.2026
Možnosti doručenia
Ibuprofén 400 mg v mäkkých kapsulách zmierňuje miernu až stredne silnú bolesť a horúčku. Pomáha pri bolesti hlavy, menštruačnej bolesti, bolesti zubov aj pri príznakoch chrípky.

Detailné informácie

Férové ceny a jasná komunikácia
Férové ceny a jasná komunikácia
Žiadne agresívne marketingové triky. Sme priama, otvorená a férová lekáreň
Overené produkty pre Vaše zdravie
Overené produkty pre Vaše zdravie
Od liekov a doplnkov cez kozmetiku až po zdravotnícke pomôcky.
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Expedované rýchlo, bezpečne a bez zbytočných komplikácií.

Podrobný popis

Nurofen Rapid Minicaps 400 mg mäkké kapsuly obsahujú ibuprofén, liečivo zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Ibuprofén zmierňuje príznaky tým, že mení spôsob, akým telo reaguje na bolesť a horúčku. Balenie obsahuje 30 mäkkých kapsúl.

Liek je určený pre dospelých a dospievajúcich s telesnou hmotnosťou od 40 kg, teda od 12 rokov. Používa sa na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, menštruačná bolesť a bolesť zubov. Vhodný je tiež na liečbu horúčky a bolesti sprevádzajúcich chrípku a akútne zápaly horných dýchacích ciest.

Zloženie

Liečivo: ibuprofén 400 mg v jednej mäkkej kapsule.

Použitie a dávkovanie

Dospelí a dospievajúci s hmotnosťou od 40 kg (od 12 rokov): počiatočná dávka je 1 kapsula (400 mg). Ďalšia dávka sa môže užiť s časovým odstupom minimálne 6 hodín. Maximálna odporúčaná denná dávka sú 3 kapsuly (1 200 mg).

Liek je určený len na krátkodobé užívanie. Je potrebné podávať najnižšiu účinnú dávku po najkratšiu dobu potrebnú na zmiernenie príznakov ochorenia. Ak sa pacient nebude cítiť lepšie do 3 dní, alebo sa bude cítiť horšie, je potrebné vyhľadať lekára.

Mäkké kapsuly sa užívajú celé, nesmú sa žuť a zapíjajú sa malým množstvom vody. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať tento liek s jedlom. Ak sa liek užije krátko po jedle, môže byť nástup účinku tohto lieku oneskorený. Pokiaľ k tomu dôjde, nemá sa užiť navyše dávka alebo ďalšia dávka v kratšom časovom intervale než je odporúčané.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v poslednom trimestri tehotenstva.

Liek sa nemá podávať 1. a 2. trimestra tehotenstva, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.

Dojčenie nie je potrebné prerušiť počas krátkodobého užívania odporúčaných dávok pri miernej až stredne silnej bolesti a horúčke.

Liek môže spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).

Liek nie je vhodný pre deti s hmotnosťou nižšou ako 40 kg alebo deti mladšie ako 12 rokov.

Vzhľadom na možný profil nežiaducich účinkov je potrebné starostlivo sledovať starších pacientov.

Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním pečene a/alebo obličiek a so závažným srdcovým zlyhaním (NYHA trieda IV).

Liek je kontraindikovaný u pacientov s bronchospazmom, astmou, rinitídou, angioedémom alebo urtikáriou v súvislosti s užívaním kyseliny acetylsalicylovej alebo iných NSAID.

Liek je kontraindikovaný u pacientov s anamnézou gastrointestinálneho krvácania alebo perforáciou vo vzťahu k predchádzajúcej liečbe NSAID.

Liek je kontraindikovaný u pacientov s aktívnym peptickým vredom, iným krvácaním, poruchami krvotvorby, so závažnou dehydratáciou.

Liek je potrebné vysadiť pri prvom výskyte prejavov závažných kožných reakcií (kožná vyrážka, lézie na slizniciach).

Nepodávať liek v prípade ovčích kiahní.

Súbežné užívanie lieku a alkoholu môže zvýšiť nežiaduce účinky súvisiace s liečivom.

Liek nemá žiadny alebo má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Pacienti, ktorí počas užívania lieku pociťujú závraty, ospalosť, vertigo alebo poruchy zraku, sa majú vyhnúť vedeniu vozidiel alebo obsluhe strojov.

Liek môže spôsobovať fotosenzitívne reakcie (frekvencia výskytu je neznáma).

Liek obsahuje sorbitol.

Liek obsahuje azofarbivo ponceau 4R, ktoré môže spôsobiť alergickú reakciu vrátane astmatického záchvatu. Alergická reakcia je častejšia u pacientov so známou precitlivenosťou na kyselinu acetylsalicylovú.

Liek obsahuje sójový lecitín. Pacienti s alergiou na arašidy a/alebo sóju ho nesmú užívať.

Pred použitím si pozorne prečítajte príbalový leták alebo návod.


ADC

Dodatočné parametre

Kategória: Tablety
Hmotnosť: 200 kg
EAN: 5900627120158
Dodatok: cps mol (blis.PVC/PVDC/Al) 1x30 ks
ŠÚKL: 2467F

Hodnotenie tovaru

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole

Ako by ste ohodnotili tento produkt? Vyberte od 1 do 5 hviezdičiek, kde 1 je najhoršie a 5 najlepšie hodnotenie.

Vložením hodnotenie súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole

Bezpečnostná kontrola

Vložením komentáre súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov