Theraflu® , prechladnutie a chrípka

Theraflu® , prechladnutie a chrípka

Charakteristika:

Liek obsahuje 4 liečivá na potlačenie príznakov pri prechladnutí a chrípke paracetamol, ktorý účinkuje proti bolesti (analgetický účinok) a znižuje horúčku, fenylefríniumchlorid je dekongestant nosovej sliznice a prínosových dutín čiže zmierňuje upchatie nosa a tlak v prínosových dutinách, feniramíniumhydrogénmaleinát je antihistaminikum a napomáha zmierniť príznaky alergie a kyselina askorbová (vitamín C) pomáha pokryť zvýšenú potrebu tohto vitamínu pri horúčke a chrípke.

Liek sa používa na zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia, ako sú horúčka a zimnica, bolesti svalov a kĺbov, bolesť hlavy, upchatý nos a prínosové dutiny, výtok z nosa a kýchanie a podobne.

 

Dávkovanie :

Dospelí a starší ako 12 rokov:
Podáva sa 1 vrecko podľa potreby každých 4-6 hodín s odstupom minimálne 4 hodiny. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko. Maximálna denná dávka sú 3-4 vrecká.  Liek sa nesmie užívať dlhšie ako 5 dní.

 

Spôsob použitia:

Obsah jedného vrecka sa rozpustí v pohári horúcej, nie však vriacej vody (približne v 250 ml vody). Môže sa začať piť, keď sa roztok ochladí na prijateľnú teplotu.

 

Upozornenie:

Liek nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a u detí do 12 rokov. Neodporúča sa užívať pacientom s vysokým krvným tlakom alebo ochorením srdca.

Súčasne s týmto liekom sa nesmú užívať iné lieky na prechladnutie a chrípku, s obsahom paracetamolu alebo lieky s dekongestívnym účinkom.


Produkty priradené k tejto novinke

Prihlásiť sa k odberu noviniekPrihláste sa do newsletteru a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Newslettre sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!
Informácie o ochrane osobných údajov. Zo zasielania sa móžete kedykoľvek odhlásit.