Kozmetika Vichy

Najväčším orgánom ľudského tela je bez akýchkoľvek pochybností koža. Jej vrchná vrstva, pokožka, tvorí hranicu medzi našim telom a okolitým svetom spolu so všetkými vonkajšími vplyvmi. Už táto skutočnosť je dostatočným dôvodom na to, aby sme o svoju pokožku dôkladne dbali a snažili sa jej zabezpečiť čo najlepšiu starostlivosť.

Kozmetika značky Vichy využíva vo svojich produktoch mineralizujúcu termálnu vodu, ktorá pochádza z chránenej francúzskej oblasti Auvergne. Vyviera z hĺbky 4000 metrov a na svojej ceste k zemskému povrchu je obohatená o 15 minerálnych látok dôležitých pre našu pleť. Blahodárne účinky vody z Vichy boli ospevované už na kráľovskom dvore Ľudovíta XIV. V súčasnosti sa táto termálna voda pridáva do všetkých produktov vytváraných v laboratóriách Vichy. Keďže pribúdajúcimi rokmi stráca náš organizmus a teda aj pokožka schopnosť tvorby potrebných minerálov, môžeme jej v tom pomôcť. Vďaka obsiahnutým minerálom pomáha minerálna voda z Vichy udržiavať správne pH pokožky a dodávať jej všetky potrebné zložky. Lítium a stroncium pôsobia protizápalovo, magnézium či kremík zas napomáhajú tomu, aby sa tvorili nové kožné bunky.

Okrem termálnej vody obsahujú produkty značky Vichy množstvo iných zložiek v závislosti od toho, pre aký typ pokožky či „problému“ sú určené. V jednotlivých radách si nájde tú potrebnú „výživu“ každý typ pleti, či už sa jedná o pleť mladistvú, zrelšiu, alebo pleť, ktorá vyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Prípravky radu Aqualia zabezpečujú hydratačnú starostlivosť, pričom okrem minerálnej vody využívajú komlex hyalurónovej kyseliny, ktorá na povrchu kože vytvára ochranný film, ktorý bráni vysušovaniu, manózy, čo je cukor rastlinného pôvodu zabezpečujúceho znižovanie straty vody z pokožky a sodnej soli stimulujúcej tvorbu hydratačných faktorov pokožky.

Pre pleť, ktorá potrebuje korigovať známky starnutia je vhodná rada Liftactiv zameraná na anti-agingovú starostlivosť. Vďaka ramnóze, rastlinnému cukru, sú v pleti obnovované a podporované regeneračné procesy. Obsahuje tiež Adenozín, látku podieľajúcu sa na tvorbe kolagénu, vďaka čomu je pleť pružnejšia a hladšia.

Rada Neovadiol je určená pre dámy prechádzajúce obdobím menopauzy. Zabezpečuje výraznejšie zhutnenie pleti a zároveň jej dodáva elasticitu. Okrem kyseliny hyalurónovej obsahujú prípravky Neovadiol omega-3,-6 a-9 mastné kyseliny dodávajúce potrebnú „hustotu“.

Prípravky rady Idealia sú určené pre rozjasnenie pleti a dodanie jej mladistvého vzhľadu. Využívajú polyfenoly, látky obsiahnuté v čučoriedkach, ktoré pôsobia ako antioxidanty, čím spomaľujú „starnúce“ reakcie v našej pokožke. Vďaka kombinácii s fermentovaným čiernym čajom tak zabezpečujú potrebné rozjasnenie.

Pre problematickú pleť so sklonom k akné vytvorili laboratóriá Vichy produktový rad Normaderm. Obsiahnutá kyselina salicylová pôsobí protizápalovo a keratolyticky, kyselina hyalurónová zas dodáva potrebnú pružnosť a hydratáciu.

Na minimalizáciu dopadov vonkajšieho prostredia na našu pokožku bol vytvorený rad Slow age, ktorého cieľom je spomaliť starnutie pokožky zapríčinené škodlivými vplyvmi z okolia. Hlavnými zložkami sú výťažky z Šišaku Bajkalského, najmä flavonoid baikalín a probiotické kultúry.

Keďže naša pokožka je prvou bariérou chrániacou náš organizmus pred okolitými vplyvmi, zaslúži si, aby bolo o ňu dobre postarané. Aj vďaka kvalitnej kozmetikeMgr. Martina Kadlecová


Produkty priradené k tejto novinke

Prihlásiť sa k odberu noviniekPrihláste sa do newsletteru a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Newslettre sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!
Informácie o ochrane osobných údajov. Zo zasielania sa móžete kedykoľvek odhlásit.