SeptoZINC 10 ml

Kód: 8588000227860-31723
Neohodnotené Podrobnosti hodnotenia
5,01 € / ks 50,10 € / 100 ml
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
10.6.2026
Možnosti doručenia
Očné kvapky s glukonátom zinočnatým a benzalkóniumchloridom sú určené na kvapkanie do oka a výplachy očí. Podporujú starostlivosť pri infekciách spojoviek a mihalníc a sú vhodné pre deti od 1 roka aj pre dospelých.

Detailné informácie

Férové ceny a jasná komunikácia
Férové ceny a jasná komunikácia
Žiadne agresívne marketingové triky. Sme priama, otvorená a férová lekáreň
Overené produkty pre Vaše zdravie
Overené produkty pre Vaše zdravie
Od liekov a doplnkov cez kozmetiku až po zdravotnícke pomôcky.
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Expedované rýchlo, bezpečne a bez zbytočných komplikácií.

Podrobný popis

SeptoZINC očná roztoková instilácia 10 ml je sterilný, izotonický výplachový roztok určený na kvapkanie do oka a na výplachy očí. Obsahuje antisepticky a synergicky pôsobiace prísady glukonát zinočnatý a benzalkóniumchlorid, vďaka čomu je vhodný v prevencii a podpornej liečbe infekcií oka. Očné kvapky SeptoZINC sú určené pre deti od 1 roka, mladistvých aj dospelých.

Roztok SeptoZINC je vhodnou voľbou pri potrebe upokojenia očí a podpornej starostlivosti pri infekciách spojoviek a mihalníc. Glukonát zinočnatý a benzalkóniumchlorid pôsobia v oku dezinfekčne, antibakteriálne a antiviroticky. Zinok v podobe glukonátu vytvára ochrannú vrstvu na povrchu sliznice spojoviek, pod ktorou môže prebiehať regenerácia buniek, čo prispieva k obnove fyziologického stavu v spojovkovom vaku oka.

Benzalkóniumchlorid má antiseptické vlastnosti založené na povrchovo aktívnych vlastnostiach, ako sú zmáčacie, dispergačné a emulgačné vlastnosti. Vďaka nim dochádza k odplavovaniu nečistôt z povrchu oka vrátane mikroorganizmov. Jeho antiseptické vlastnosti sú zároveň založené na samotnej antibakteriálnej a antivirálnej aktivite.

Zloženie

Sterilný, izotonický, výplachový roztok s prídavkom antisepticky a synergicky pôsobiacich prísad: glukonát zinočnatý a benzalkóniumchlorid.

Použitie a dávkovanie

Pre upokojenie očí a podpornú liečbu pri infekciách spojoviek a mihalníc sa kvapká do dolného spojovkového vaku 1 kvapka 3x denne.

Dĺžka aplikácie je individuálna.

Pacient odskrutkuje ochranný uzáver, mierne zakloní hlavu, obráti fľaštičku hore dnom, stlačí ju, a tým vkvapne do dolného spojovkového vaku predpísaný počet kvapiek. Pri aplikácii sa kvapkadlo nesmie dotknúť oka ani mihalníc. Nakoniec je nutné uzáver pevne zaskrutkovať, aby sa zabránilo prípadnej kontaminácii.

Pokiaľ sú súčasne používané aj iné očné instilácie alebo očná masť, je vhodné ich aplikovať do oka najskôr po 5 minútach po aplikácii tejto zdravotníckej pomôcky.

Upozornenie

Upozornenie: Neodporúča sa prekročiť 14 dní nepretržitého používania u pacientov so syndrómom suchého oka a s ďalšími ochoreniami očného povrchu. Pokiaľ sa ťažkosti, pre ktoré je prípravok podávaný nezlepšia a pretrvávajú viac ako 2 dni, alebo sa príznaky zhoršia, vyhľadajte svojho očného lekára. Pacient nesmie súčasne s používaním prípravku nosiť mäkké kontaktné šošovky (hlavne hydrofilné).

Podľa možnosti by sa po dobu liečenia nemali nosiť ani tvrdé kontaktné šošovky, alebo aspoň pred aplikáciou je potrebné, aby si ich pacient vždy vybral a znova nasadil najskôr za 20 minút po nakvapkaní prípravku. Fľaštička sa uchováva vo zvislej polohe. Uchovávajte pri teplote do 25 °C. Chrániť pred chladom a mrazom. Prípravok uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Otvorené balenie spotrebujte do 28 dní.

Pred použitím si pozorne prečítajte príbalový leták alebo návod.


ADC

Dodatočné parametre

Kategória: Očné kvapky
Hmotnosť: 0.01 kg
EAN: 8588000227860
Dodatok: očná roztoková instilácia 1x10 ml
ŠÚKL: O3898A

Hodnotenie tovaru

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Ako by ste ohodnotili tento produkt? Vyberte od 1 do 5 hviezdičiek, kde 1 je najhoršie a 5 najlepšie hodnotenie.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bezpečnostná kontrola