Minerálne filtre v opaľovacích krémoch

Minerálne, alebo aj fyzikálne UV filtre pôsobia len na povrchu pokožky, kde odrážajú slnečné lúče.

Pri opaľovaní citlivej pokožky treba dbať na správny výber opaľovacích prípravkov. Či už ide o atopický ekzém, slnečnú alergiu, alebo alergiu na chemické filtre.

Vhodné sú prípravky obsahujúce minerálne (fyzikálne) filtre. Tieto UV filtre pôsobia len na povrchu pokožky, kde odrážajú slnečné lúče. Najefektívnejšími a najčastejšie používanými fyzikálnymi filtrami sú oxid zinočnatý a oxid titaničitý. Tieto látky nealergizujú, preto sú odporúčané najmä pre pokožku veľmi malých detí a pokožku s atopickým ekzémom.

Všeobecne by opaľovacie prípravky mali byť hypoalergénne – bez parfumácie, farbív a konzervačných látok, aby atopickú alebo alergickú pokožku nedráždili. Nemali by narušovať ochrannú kožnú bariéru, t. j. odmasťovať. Preferujeme kozmetiku s vysokým ochranným faktorom.


Produkty priradené k tejto novinke

Prihlásiť sa k odberu noviniekPrihláste sa do newsletteru a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Newslettre sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!
Informácie o ochrane osobných údajov. Zo zasielania sa móžete kedykoľvek odhlásit.