MAGNEX 375 MG + B6 TBL za SKVELÚ CENU

MAGNEX 375 MG + B6 TBL za SKVELÚ CENU

SILNÝ DOPLNOK HORČÍKA S VITAMÍNOM B6

Horčík patrí k najdôležitejším prvkom v ľudskom tele a je nevyhnutný takmer pre všetky procesy, ktoré v ňom prebiehajú. Bez neho by nevznikala energia, nebol by pohyb a ani život. Zmena stravovacích návykov za posledných 100 rokov spôsobila znížený príjem horčíka potravou z 500 na 200 mg denne. Keďže si ľudské telo nie je schopné tvoriť horčík samo, pre jeho správne fungovanie je potrebné ho dopĺňať, najmä u ľudí s jeho zvýšenou potrebou. Odporúčaná denná dávka sa pohybuje v rozsahu od 300 do 420 mg v závislosti od veku, pohlavia a ďalších faktorov (stres, choroby, zvýšená psychická a fyzická záťaž, pribúdajúci vek a pod.). Práve túto dávku vám poskytuje prípravok Magnex 375 mg, ktorý pokrýva to, čo váš zaťažovaný organizmus potrebuje.

Prejavy nedostatku horčíka
Vylučovanie horčíka zapríčiňuje fajčenie, alkohol, sladkosti ako aj bohatá na bielkoviny, tuky a fosfor.
Zvýšené vylučovanie močom ovplyvňujú diuretiká a niektoré antibiotiká (gentamycín). Prebieha predovšetkým obličkami.
Spočiatku sú príznaky nedostatku nejednoznačné a preto je náročné rozpoznať jeho nedostatok. Prejavje sa nasledovne:
Hlava: tlakové bolesti, migréna, nervozita, napätie, depresia, úzkosť, porucha koncentrácie a slabosť;
Srdce: bolesť na hrudníku, nepravidelný tlkot srdca, búšenie srdca;
Svaly: bolesť v záhlaví, strnulosť šije alebo mimických a žuvacích svalov, kŕče stehenného alebo lýtkového svalu, svalov prstov, mravčenie v končatinách (parestézia), zvýšená dráždivosť (tetánia);
Vnútorné orgány: žalúdočné kŕče, hnačka, zvracanie, kŕč v hrdle, napätie tráviacich orgánov.
Nedostatok horčíka sa môže prejaviť stresom, depresiami, nespavosťou, kŕčmi či tŕpnutím končatín. Môže vyústiť aj do nepravidelnej činnosti srdca ako aj poruchám krvného tlaku. Počas tehotenstva dokáže nedostatok horčíka viesť aj k predčasným pôrodom.

 


Prihlásiť sa k odberu noviniekPrihláste sa do newsletteru a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Newslettre sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!
Informácie o ochrane osobných údajov. Zo zasielania sa móžete kedykoľvek odhlásit.