O Kendal NutriCare

Kendal NutriCare je bristká farmaceutická výskumná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu produktov na svetovej úrovni.
Vyrába širokú škálu produktov od výživy pre dojčatá, detské kaše až po výživové doplnky pre dospelých. Špecializuje sa tiež na výrobu doplnkov bez alergénov, laktózy, lepku až po kompletné jedla.
Produkty Kendamil a Kendalife sú vyrábané vo Veľkej Británii v oblasti národného parku Lake District, ktorý je známy svojou panenskou prírodou a nekonečnými jazerami. Uprostred tejto prírody žijú na pastvinách kravy, ktoré produkujú plnotučné mlieko, ktoré dodáva našim produktom tak nezameniteľnú chuť, potrebné vitamíny a manirály.
Spoločnosť Kendal NutriCare, ktorá produkuje mlieko Kendamil, je rodinou spoločnosťou zamestnávajúca odborníkov v oblasti dojčenskej výživy, ktorí majú skúsenosti s výrobou dojčenskej výžive viac než 50 rokov.
Výroba mliek spoločností Kendal začala už v roku 1962 a od tej doby sa teší veľkej obľuby. Pri vývoji tohto mlieka tak mohli spoliehať na rokmi vyskúšané postupy obohatené o nové metódy, ktoré robí mlieko Kendamil tak výnimočným.


Čistá príroda v potravinách

Nie je to len móda a súčasný životný štýl, ale skutočný návrat k podstate a ku koreňom. To, čo nám umožňuje žiť na tejto planéte, je príroda, ktorej sme neoddeliteľnou súčasťou. Bez nej by sme nedokázali existovať. Túto skutočnosť si našťastie uvedomuje čoraz viac ľudí, ktorí sa ju snažia chrániť a navracať ju do stavu, v ktorom bola, než prepukla priemyselná revolúcia. V súlade s prírodou sa tiež snaží produkovať potraviny, ktoré jej neubližujú a ľuďom prospievajú.

Čím ďalej viac jedincov sa zamýšľa nad tým, či z prírody naozaj potrebujú ťažiť obrovské množstvo surovín a získavať z nej plodiny za cenu, že ju totálne zdevastujú, vyčerpajú a otrávi chemickými hnojivami. Tie nielenže zostávajú v pôde a dostávajú sa do vodných zdrojov, ale prechádzajú aj do plodín, ktoré ľudia konzumujú. A pretože nejde o látky prirodzené, začnú organizmu vzápätí škodiť. V snahe predchádzať týmto problémom mnohí ľudia vyhľadávajú produkty ekologického poľnohospodárstva, ktoré síce neprodukuje tak obrovské množstvá plodín ako to konvenčné, však vďaka tomu, že sú pri pestovaní používané iba prírode vlastné postupy a výhradne prírodné hnojivá, sú také potraviny oveľa hodnotnejšie.

Z filozofie ekologického poľnohospodárstva vychádza tiež producent Bio / organických kaší Kendamil, ktoré sú určené pre tých, na ktorých nám záleží najviac - pre deti. A to už od ukončeného štvrtého mesiaca, kedy začínajú s pevnou stravou. Kaše obsahujú iba vybrané, kvalitné obilniny, sú nutrične vyvážené a obohatené o vitamíny a minerály dôležité pre prirodzený vývoj dieťaťa. Ovocné varianty sú ochutené práškom či vločkami z ovocia, ktoré rovnako ako obilniny nesú certifikát Bio.

Bio / organické kaše Kendamil sú vyrobené v niekoľkých variantoch, z ktorých je možné pre bábätko vybrať tú, ktorá mu bude najlepšie vyhovovať. Kendamil bezlepková bio / organická kaša je určená pre deti od ukončeného štvrtého mesiaca a jej štruktúra je veľmi jemná. Obsahuje múku (ryžovú 40%, kukuričnú 30% a pšenovú 30%) a je obohatená o vitamín B1. Nájdete v nej len prirodzene sa vyskytujúcu soľ v použitých surovinách a naopak v nej nenájdete umelé farbivá, dochucovadlá ani konzervačné látky. *

Pre deti od ukončeného šiesteho mesiaca je vhodná Kendamil bezlepková ovocná kaša, ktorú
tvorí zmes bio / organické prírodné múky (ryžové, kukuričné ​​a pšenové), bio / organické mango a bio / organický banán. Rovnako ako predošlá kaša je aj táto bezlepková, je obohatená o vitamín B1 a obsahuje len prirodzene sa vyskytujúce soľ v použitých surovinách. Ani v nej nenájdete umelé farbivá, dochucovadlá či konzervačné látky. * Zato obsahuje drobné vločky prírodných banánov a manga a cukor len ten, ktorý je obsiahnutý v použitom ovocí.

Deti od ukončeného siedmeho mesiaca si môžu pochutnávať na Kendamil detské bio / organické kašu banán & jahoda, ktorú tvorí zmes bio / organické celozrnnej ovsenej múky s bio / organickými ovsenými vločkami, drobnučkými plátkamy bio / organických banánov a prášku z bio / organických jahôd. Rovnako ako predošlé kaša je obohatená vitamínom B1 a aj ona neobsahuje žiadne umelé farbivá, ochucovadlá a konzervačné látky. Nájdete v nej iba prirodzene sa vyskytujúce cukor z použitého ovocia a minimálne množstvo soli, ktoré je prirodzene obsiahnuté v použitých surovinách.

* Podľa zákona

Upozornenie: dojčenie je naprirodzenejší spôsob výživy dojčiat, pred ukončením dojčenia sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom


Produkty priradené k tejto novinke

Prihlásiť sa k odberu noviniekPrihláste sa do newsletteru a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Newslettre sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!
Informácie o ochrane osobných údajov. Zo zasielania sa móžete kedykoľvek odhlásit.