Flector EP náplasť 10 ks

Kód: 7680520220299-11924
14,55 € / ks
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
20.3.2026
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Férové ceny a jasná komunikácia
Férové ceny a jasná komunikácia
Žiadne agresívne marketingové triky. Sme priama, otvorená a férová lekáreň
Overené produkty pre Vaše zdravie
Overené produkty pre Vaše zdravie
Od liekov a doplnkov cez kozmetiku až po zdravotnícke pomôcky.
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Rýchle a spoľahlivé doručenie
Expedované rýchlo, bezpečne a bez zbytočných komplikácií.

Podrobný popis

FLECTOR EP náplasť 10 ks

 

Flector EP náplasť je moderný liek určený na lokálnu liečbu bolesti a zápalu pohybového aparátu. Obsahuje epolamínovú soľ diklofenaku – účinnú látku zo skupiny nesteroidových protizápalových liekov (NSAID), ktorá pôsobí proti bolesti, zápalu a opuchom. Jej výhodou je transdermálne (cez pokožku) podanie, ktoré zabezpečuje cielené pôsobenie priamo v mieste bolesti bez výrazného zaťaženia tráviaceho traktu.

Náplasť je určená na aplikáciu pri poraneniach ako pomliaždeniny, vyvrtnutia, natiahnutia šliach, svalov a väzov. Zároveň je vhodná aj pri bolestiach spôsobených reumatickými ochoreniami ako periartritída, tendovaginitída, epikondylitída, burzitída, cervikálny syndróm alebo spondylóza.

Vďaka jednoduchému použitiu je Flector EP ideálnou voľbou pre každodennú úľavu pri akútnych aj chronických bolestiach pohybového aparátu. Je vhodná pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov.

Zloženie

Každá náplasť (veľkosť 10 x 14 cm) obsahuje 180 mg epolamínovej soli diklofenaku, čo zodpovedá 140 mg sodnej soli diklofenaku. Náplasť je vyrobená z polyesterovej tkaniny s rovnomerne nanesenou pastovitou hmotou a je chránená odstrániteľnou polypropylénovou fóliou.

Použitie

Dávkovanie pre dospelých:

  • Pri vyvrtnutiach alebo pomliaždeninách: aplikujte 1 náplasť denne.

  • Pri zápaloch šliach alebo šľachových úponov: 2 náplasti denne (ráno a večer).

Odporúčaná dĺžka liečby:

  • Vyvrtnutia členka: 3 dni.

  • Epikondylitída a tendinitída: maximálne 14 dní.

Ak sa príznaky nezlepšia do 14 dní, je potrebné konzultovať ďalší postup s lekárom.

Upozornenie

Nepoužívajte Flector EP náplasť:

  • Ak ste precitlivený na diklofenak, kyselinu acetylsalicylovú, iné NSAID alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok.

  • Ak máte poškodenú pokožku (exsudatívna dermatitída, ekzém, infikované poranenie, popálenina alebo rana).

  • Ak máte aktívny peptický vred.

Flector EP náplasť sa nemá používať počas prvého a druhého trimestra tehotenstva a od začiatku 6. mesiaca tehotenstva sa nesmie používať. Neodporúča sa dojčiacim matkám.

U pacientov s astmou alebo s anamnézou bronchiálnej astmy, alergického ochorenia, alergie na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné NSAID môže vzniknúť bronchospazmus. Liečivá náplasť sa má používať opatrne u pacientov s chronickou astmou alebo bez nej, u ktorých je astmatický záchvat, žihľavka alebo akútna rinitída vyvolaná kyselinou acetylsalicylovou alebo inými NSAID.

Ak sa príznaky vášho ochorenia nezlepšia alebo ak sa zhoršia do 14 dní, musíte sa obrátiť na lekára.

 
 
 


ADC

Dodatočné parametre

Kategória: Maste, Gély, Náplaste
EAN: 7680520220299
Dodatok: emp med (vre.papier/PE/Al/kopol.etylénmetakryl.kys.) 1x10 ks

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bezpečnostná kontrola