REMYELIN cps Uridine+PEA micro+vitamíny B,C 1x30 ks

EAN 8588007771175
Výrobca Salix s.r.l.
Dodatok cps Uridine+PEA micro+vitamíny B,C 1x30 ks
Stav Skladom > 5 ks
Počet

Cena s DPH : 23,46  

Hodnotenie produktu
Zatiaľ nebolo pridané žiadne hodnotenie

cps Uridine+PEA micro+vitamíny B,C 1x30 ks

Remyelin je moderný a cielený produkt, vhodný pri dlhodobej bolesti krížov, chrbta, karpálneho tunela a nôh, ktorý vyživuje nervy (obal nervových vlákien). Je tiež vhodný aj po prekonaní herpes vírusov a boreliózy, kde došlo k postihnutiu nervov.

Odporúčané dávkovanie je 1 kapsula denne. V prípade potreby krátkodobo 2

Výživový doplnok obsahuje kombináciu uridínu (UMP), palmitoyletanolamidu (PEA), vitamínov skupiny B (B1, B6, B12), vitamínu C a biologicky aktívneho folátu. Je vhodný pre ľudí s neuropatickou bolesťou chrbta, zápästia a nôh. Užíva sa 1 kapsula denne.

Vitamíny B1, B6, B12 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému.

Upozornenie: Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Prípadné užívanie u detí, tehotných a dojčiacich žien konzultovať s lekárom. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nenahrádza vyváženú a pestrú stravu ani zdravý životný štýl. Udržiavajte mimo dosahu malých detí.

Neuropatickú bolesť spôsobuje postupný úbytok ochranného „obalu“ (myelínovej pošvy) nervu. Myelinizácia je tvorba (obnova) tohto obalu. Iba nerv, ktorý má správne vytvorený ochranný myelínový obal, môže správne fungovať a tým nespôsobovať neuropatickú bolesť chrba, rúk a nôh.

Čo je neuropatická bolesť?

Periférna neuropatická bolesť je označenie bo­lesti, ktorú spôsobuje poškodené a teda nesprávne fungujúce nervové vlákno a jeho voľné zakončenie. V našich orgánoch ale aj vo svaloch sa nachádzajú nervové zakončenia, ktoré zabezpečujú ich citli­vosť. To znamená, že ak sa dotkneme niečoho rukou a tieto nervové zakončenia fungujú správne, tak to cítime a adekvátne na to reagujeme. Ak však toto nervové vlákno a jeho voľné zakončenie je vystavené dlhšie trvajúcim chorobným procesom, dochádza ku chorobnej (patologickej) zmene jeho štruktúry a funkčnosti (neuropatia). To sa prejaví najprv zme­nou citlivosti danej oblasti (často ako „mravenčenie“), ktorú nerv inervuje. Neskôr sa rozvinie aj bolesť. Ak sa k tomu pridružia aj poruchy v krvnom zásobovaní danej oblasti, objavia sa aj viditeľné chorobné zmeny napr. na koži. Typickým príkladom je rozvoj vredu predkolenia u pacientov s cukrovkou, kde dochádza k poškodeniu krvného zásobovania aj inervácie.

Myelínový obal (pošva) chráni nervy!

Stará múdrosť hovorí, že „na pokojné nervy treba tuk“. Nervové vlákna totiž obaľuje špecifický „tukový obal“, ktorý ho vyživuje aj chráni. Tento „obal“ sa odborne volá myelínová pošva a vytvárajú ho špecifické bunky (Schwannove bunky), ktoré sa okolo vlákna mnohokrát obtáčajú. Sú pre správne fungo­vanie nervu absolútne dôležité. Zabezpečujú, aby bolo krehké nervové vlákno chránené pred okolím a taktiež dostatočne vyživované. Predstavme si to, ako napr. anténny TV kábel. Na to, aby kábel správne viedol TV signál, musí byť samotný drôt ešte „oba­lený“ tieniacim káblom (sieťkou), aby

nebol signál rušený z okolia. Ak by sme túto sieťku prerušili alebo odstránili, tak nám začne obraz zrniť alebo sa úplne preruší. Veľmi podobne funguje aj myelínová pošva. Ak dôjde vplyvom okolia k jej poškodeniu, dochádza k „obnaženiu“ nervového vlákna, ktoré prestane v danom mieste správne viesť nervový vzruch. To sa prejaví, ako už bolo spomenuté, zmenou citlivosti na podmet, ktorý by za normálnych okolností ne­ spôsoboval bolesť, čo je podstatou neuropatickej bolesti, ktorá následne môže vzniknúť v poškodenom nervovom vlákne aj bez vonkajšieho podnetu.

REMYELINIZÁCIA prispieva k funkčnej obnove nervov a následne zmierneniu bolesti

Povedali sme si, ako vzniká neuropatická bolesť, ako sa prejavuje a k čomu môže viesť. Vieme, že dôležitú úlohu hrá úbytok ochranného myelínového obalu. Pozrime sa teda na to, ako môžeme zmierniť stratu resp. prispieť k obnove tohto obalu.

Nervové tkanivo má veľmi obmedzenú schopnosť regenerácie. Na rozdiel od neho, bunky (Schwanno­ve) ktoré tvoria myelínovú vrstvu, sú schopné rastu a množenia, pokiaľ majú na to vytvorené podmien­ky. Pre obnovu tohto obalu je potrebné zvýšiť množ­stvo Swannových buniek, ktoré obaľujú nervové vlákno, ale zároveň aj zabrániť okoliu, aby tieto bunky nepoškodzovalo a nespôsobovalo ich zánik.

Rastu a množeniu týchto buniek pomáha prí­tomnosť látky zvanej uridín. Uridín je súčasťou RNA buniek, ktorá sa nachádza aj v Schwanno­vých bunkách. Uridín je potrebný pre zložitý proces tvorby stavebných látok, z ktorých sú tieto bunky tvorené a môžu sa tak zväčšovať a množiť. Určitú výživu týmto bunkám dodávajú aj niektoré vitamíny skupiny B. Dobré fungovanie Schwannových buniek je základom tvorby (obnovy) myelínovej pošvy nervového vlákna. Takto vytvorená (obnovená) ochranná vrstva obnoví ochranu a výživu nervového vlákna, ktorý môže opätovne správne viesť nervový signál. Obnovená a fyziologicky správna inervácia príslušnej časti tela sa prejaví aj zmiernením až vymiznutím neuropatickej bolesti. Uridín tak akti­váciou Schwannových buniek prispieva k ich rastu a obnove myelínovej pošvy. Uridín v klinickej štúdii preukázal zlepšenie fungovania poškodených nervov na nohách u pacientov s diabetickou neuropatiou.

Na druhej strane je nemenej dôležité zabrániť okolitému tkanivu, aby „poškodzovalo“ túto dôležitú ochrannú vrstvu a jej bunky. Neuropatia je totiž dlhotrvajúci zápalový proces, ktorý vlastne vyvoláva neustále prítomný mikrozápal v okolí nervového výbežku a jeho myelínového obalu. Práve tento degeneratívny zápal je zodpovedný za postupné odumieranie Schwannových buniek. Ich úbytok a následné obnaženie nervového vlákna prispieva k už spomenutej neuropatii. Tento síce mierny, ale dlhodobo pretrvávajúci zápal je z veľkej časti vyvo­lávaný neustálym uvoľňovaním látok podporujúcich zápal. Ide o tzv. mediátory zápalu (histamín, leukotri­ ény, prostaglandíny atď.), ktoré vylučujú špeciálne biele krvinky (žírne bunky, latinsky mastocyty). Zmiernenie resp. zabránenie vylučovaniu týchto látok z buniek významne prispieva palmitoyle-tanolamid (skr. PEA).

Palmitoyletanolamid je endogénna (telu vlastná) látka, ktorá pôsobí na žírne bunky ako „uspávadlo“. To znamená, že PEA tieto bunky akoby „uspí“, ná­sledkom čoho tieto bunky vylúčia významne menej zápalových látok. Tým dochádza k zmierneniu až vymiznutiu spomínaného degeneratívneho zápalu, ktorý poškodzoval myelínový obal nervu. Palmitoy-letanolamid v klinickej štúdii preukázal obnovu fungovania poškodeného nervu v zápästí u pacientov so syndrómom karpálneho tunela.

Kombinácia podpory rastu (obnovy) myelínovej pošvy a zmiernenia až odstránenia dlhotrvajúceho zápalu prispieva k REMYELINIZÁCII nervov a tým k funkčnej obnove nervov.

REMYELIN je prvý produkt na svete, ktorý v sebe kombinuje dve funkčné zložky, ktoré pôsobia na ochranný nervový obal (myelín), uridín a pal- mitoyletanolamid. Práve vďaka nim môže byť REMYELIN zaujímavý výživový doplnok pre ľudí s neuropatickou bolesťou, či už v oblasti chrbta, útlaku nervov na horných a dolných končatinách, tzv. úžinových syndrómoch alebo pri neuropatiách v diabetológii. Jeho zloženie by mohli oceniť aj ľudia s neuralgiami napr. trojklanného nervu alebo sedacieho nervu, resp. s neurodegeneratívnymi poruchami ako Alzheimer či roztrúsená skleróza.

REMYELIN obsahuje 30 kapsúl a bežná od­ porúčaná dávka je 1 kapsula denne.


ADC

Dotazy k produktu

Zatiaľ neboli pridané žiadne otázky

Zanechajte dotaz k produktu

Strážiť cenu

Hodnotenie produktu




Najpredávanejšie produkty

V našej ponuke nájdete značky


Prihlásiť sa k odberu noviniek



Prihláste sa do newsletteru a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Newslettre sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!
Informácie o ochrane osobných údajov. Zo zasielania sa móžete kedykoľvek odhlásit.