Čo si vziať do pôrodnice

Čo si vziať do pôrodnice

Obdobie „tesne pred pôrodom“ je pre každú nastávajúcu mamičku obdobím, kedy sa spája radosť s miernymi obavami a zároveň obdobím, ktoré sa na jednej strane „vlečie“ deň po dni, na druhej utečie tak rýchlo popri tom, čo všetko treba pripraviť a zariadiť. Jednou z vecí, na ktorú isto žiadna z nás nezabudne, je príprava vecí do pôrodnice. Čo si však so sebou vziať?

Aj keď sa požiadavky jednotlivých nemocníc líšia, predsa len sú veci, ktoré je dobré mať po ruke bez ohľadu na to, pre ktorú pôrodnicu sa rozhodnete. Ešte pred samotným balením je dobré si všetky tieto veci nakúpiť a potom už len poukladať tak, aby boli podľa potreby poruke.

Z lekárenského sortimentu určite využijete popôrodné vložky, ktoré nebude treba len počas pobytu v pôrodnici, ale tiež doma počas šestonedelia. Balenie navyše teda určite nebude na škodu . Rovnako vhodné je mať so sebou aspoň pár jednorazových sieťovaných nohavičiek, ktoré nahradia bežne nosenú spodnú bielizeň. Na hygienu po pôrode sa hodí jemné detské mydlo.

Po spustení laktácie sa výborným pomocníkom stanú vložky do podprsenky, ktoré v najbližších týždňoch zachránia nejedno tričko. V začiatkoch kojenia určite využijete ochrannú masť na bradavky, ktorá zabráni ich praskaniu a s tým súvisiacej bolesti.

Pre bábätko si netreba zabudnúť pripraviť jednorazové plienky, vlhčené obrúsky a ochranný krém, prípadne masť na zadoček.

Niektoré pôrodnice si odporúčajú priniesť odsávačku materského mlieka.

Dobrou pomôckou, najmä na prvé dni po pôrode, je tiež tvarovaná nafukovacia podložka na sedenie, ktorá eliminuje tlak na konečník, kostrč a reprodukčné orgány.

Okrem týchto „základných lekárenských pomôcok“ je vhodné pribaliť si hygienické potreby, uterák, nočné košele či župan, prezuvky a samozrejme oblečenie pre bábätko, v ktorom si ho odnesiete domov. Do kabelky môžete prihodiť tiež balzam na pery, ktorý využijete pri ich vysúšaní počas pôrodu.

Z dokladov netreba zabudnúť najmä na tehotenský preukaz, občiansky preukaz a preukaz zdravotnej poisťovne, sobášny list či dohodu o priezvisku dieťaťa. Taktiež treba mať pripravené meno dohodnutého pediatra, ktorý sa bude o Vaše bábätko následne starať.

A potom už len veľa síl, energie a radosti na to, ako budete zanedlho držať to vaše malé bábätko v náručí.

Mgr. Martina Kadlecová


Produkty priradené k tejto novinke

Prihlásiť sa k odberu noviniekPrihláste sa do newsletteru a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Newslettre sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov!
Informácie o ochrane osobných údajov. Zo zasielania sa móžete kedykoľvek odhlásit.